Mutfakta Alan Yaratma

Mutfak dekorasyonunda duvar, zemin, mutfak dolapları ve tezgah gibi öğeler arasında doğru renk kombinasyonlarının kullanılması çok önemlidir.

Mutfakta sizin ve ailenizin en rahat edeceği renkleri kullanmanız gerekir.

Kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkler mutfağa canlılık ve enerji katar aynı zamanda iştah acıcı özelliğe sahiptir. Bu renk tonları enerjisi yüksek mutfak yaratmak isteyenlerin özellikle tercihidir. Mutfağınız bu sıcak renkleri her duvarınızda değil sadece bir duvarınızda kullanırsanız renkleri dengelemiş olursunuz.

Yeşil, ve mav tonları mutfakta ferahlatıcı bir atmosfer yaratmak isteyenler için vazgeçilmez renklerdendir. Dinlendiri özelliği ile mutfakta geçirdiğiniz vakitlerde çok daha rahat hissetmenizi sağlar. Bu renkleri kullandığınız zaman mutfak dolaplarında açık kahve, bej gibi tonları kullanmanız gerekir.

Beyaz, bej, gri gibi nötr renkleri ise kahverengi ya da metal renk tonlarındaki dolaplar ile kombinleyerek sakin ve ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.Temiz ve ferah olmasına ragmen bu renkler gözünüze renksiz geliyorsa aksesuarlarda mavi, yeşil, turuncui mor gibi renkleri seçilebilirsiniz.

Aynı zamanda mutfak perdesi, mutfak halısı, sandalyeler, aydınlatma ürünleri de mutfağa renk katmak için kullanılabilinir.

Mutfak için özellikle en çok tavsiye edilen renkler: Yeşilin özellikle de koyu tonlarının, sarının, kırmızının, kahve rengi tonlarının kullanılmasıdır.