Skip to main content

Yağları Tam Olarak Çözmek İçin Ne Yapmalı?

Yağları Tam Olarak Çözmek İçin Ne Yapmalı?

Bulaşık makineleri durmadan çalışabilen, tüm mutfak işlerini bir çırpıda halledip size ekstra zaman kazandırabilen mutfak kahramanlarından biridir. Keyifli bir akşam yemeği ya da güne güzel başlamanızı sağlayacak zengin bir kahvaltı sofrasının kirli kalıntılarıyla yüzleşmek istemediğinizde bulaşık makineniz devreye girer ve size kirlilerle uğraşma zorluğu bırakmadan bulaşıkların icabına hemen bakıverir.

 

Lekeler ve yağlar sizi zorlayabilir

Ancak tabi işler her zaman yolunda gitmeyebilir. Bulaşıklarınız matlaşabilir, yeterince temizlenmeyebilir ya da bulaşık makineniz bozulabilir. Her şey iyi güzel de böylesi sorunlarda ne yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Çoğu kişi olası sorunlarda ne yapacağını bilemez, sorunun nereden kaynaklandığını bulamaz ve ilk olarak hemen yetkili servise haber verir. Bulaşık makinesi problemlerinde elbette yetkili servise haber verilmelidir; ancak bazı durumlarda yeterli bilgiye sahip olursanız ön değerlendirme ve tespit yaparak sorunu kendiniz rahatlıkla çözebilirsiniz.

Örneğin çok baharatlı ya da çok yağlı yemeklerin tortusu bulaşıklarınızda kalmak için sizinle inatlaşabilir. Ne kadar bulaşık makinesinde yıkasanız da fayda etmez. Böyle durumlarda yağlı lekelerden kurtulmak için eskiden yağ sökücü gibi maddeler, bulaşık deterjanlarıyla birlikte kullanılırdı. Neyseki artık Finish var. Yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum ya da Finish Hepsi Bir Arada Max tabletlerle, başka herhangi bir ürüne ihtiyaç duymadan yağ vb. lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

 

Yağlar neden çözünmez?

Ek bilgi olarak bulaşıklarınızdaki yağın neden tam olarak çözünmediğine Finish’in rehberliğinde bakalım;
 

• Bulaşık makinenizin parçalarından biri bozuk olabilir, bu yüzden yeteri kadar temizlemiyordur
 

• Bulaşık makinesine kapasitesinden fazla yükleme yapılmıştır, bu yüzden bulaşıklar yeteri kadar temizlenmez
 

• Bulaşıklar olması gerektiği gibi yerleştirilmemiştir
 

• Su sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Fazla sert su ya da düşük su basıncı olabilir.
 

• Parlatıcı ya da tuz eksiktir.
 

 Çözüm olarak;
 

• Çok kuru ve ağır lekelerde ön yıkama yapmadan kirleri sıyırın
 

• Mutlaka parlatıcı kullanın.
 

• Bulaşık deterjanınızı iyi seçin. Finish kataloğunu inceleyerek kendinize uygun ürünü bulabilirsiniz. Yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum ve Finish Hepsi Bir Arada Max, tek bir tabletle tüm bulaşıklarınızı %100 temizliğe ulaştırır.
 

• Bulaşık makinesi performansını artırmak için ayda bir Finish Makine Temizleyici ile bulaşık makinenizi temizleyin.