Bardakların Bir Günü

Bir bardaktan gün boyunca bir bardaktan asla çok uzak kalmamalısınız. İster kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği gibi öğün zamanlarında, ister çalışırken masanızın başında bir bardak su hep olsun, bir bardak gün boyunca sayısız defa kullanılır. Peki ya aklınıza gelmeyen zamanlar, bardağın kullanılabileceği nadir durumlar? Bardakların o kadar çok kullanımı var ki birkaç kullanım gözünüzden kaçmış olabilir. Günlük bardak kullanımına birlikte göz atalım ve bardak koruması hakkında birkaç bilgi edinelim.

Sabah

Birçok kişi başucunda bir bardak suyla uyanır. Bardakta bir yumurta çırpabilirsiniz veya onu muzla doldurabilirsiniz (smoothie’leri kastediyoruz)! Son olarak bir bardak portakal suyu… Bulaşık makineniz doldu bile, hem de siz daha evden çıkmadan.

Gün içinde

Birçok kişi günlük kafein alımlarının işe giderken tek kullanımlık kahve bardaklarından ibaret olduğunu düşünürken bazı kişiler de ofiste geleneksel kahve kupası kullanmayı sever. Böyle böyle bardaklar yığılmaya başlar. Günde yaklaşık 2 litre sıvı almamız önerilir, bu da 200 ml’lik bardaklardan yaklaşık 10 tane eder. Bunları masanıza yığsanız epey yer kaplar. Masanızın düzenini nasıl sevdiğinize bağlı olarak bardaklar için ekstra kullanım alanları da yaratabilirsiniz. Mesela, ofis bitkisini bardakla sulayın. Kalemlik? O da olur.

Geceleyin

Kim olursanız olun, bardakların ummadığınız birçok kullanımı vardır. İster dışarı çıkın, ister el sanatlarıyla ilgilenin, bardakların kullanımları şaşırtıcı olabilir ve bulaşık makineniz hemen dolabilir. Fırında bir şey pişirirken geçici bir rulodan çikolata mus kabına kadar bardaklarla birçok şey yapabilirsiniz. Gece kuşlarına gelince, bardakları fıstıklar için kullanmak da eğlenceye biletiniz olabilir.

Böyle aşındırıcı görevlerde bardaklarınız bardak koruma avantajından yararlanabilir, özellikle de onların pırıl pırıl parlamasını istiyorsanız. Her yıkamada bardaklarınız buğulanabilir ama Finish Bulaşık Deterjanı bardaklarınızın daha uzun süre parlamasını sağlar.