Bulaşık Makinesinde Kullanılabilecek Deterjan Çeşitlerir?

Bulaşık makinesi hayatlarımıza büyük kolaylık getirdi ve getirmeye devam ediyor. Elde bulaşık yıkayarak zamanınızı harcamaya, yorulmaya ve cildinizi yıpratmaya son vermenizi sağlıyor. Önyargıların aksine birçok şeyi bulaşık makinenizde yıkayabilirsiniz.

Ama modern zamanların getirdiği kolaylıkların yanında zorluklar da var: sonsuz seçenek! Bir markete gittiğinizde raflarda birçok bulaşık deterjanı markası ve bu markaların da birçok çeşidini göreceksiniz. Toz, tablet ve jel deterjanların yanı sıra bulaşık makinesi temizleyicisi, tuzu ve parlatıcı gibi birçok da yardımcı katkı maddesiyle karşılaşacaksınız.

Peki, bunlardan hangisini seçmelisiniz? Finish size pratik bir rehber hazırladı.

Toz

Toz deterjan, çamaşır makineleri için olduğu gibi bulaşık makineleri için de ilk çıkan klasik deterjan çeşididir. Bunlar karton kutularda toz halinde satılır. Bulaşık temizliğinde geleneksellikten vazgeçemeyenlerin tercihidir. Birçok kişi hala toz deterjanların daha iyi temizlediğini düşünüyor ama diğer deterjanlarla genelde temizlik kalitesi ve kullanım açısından farklılıkları bulunuyor. Toz deterjanın avantajlarından biri daha ekonomik olması.

Tablet

Bulaşık makinesi tabletleri sıkıştırılmış yoğun bulaşık makinesi deterjanıdır aslında. Böylece makinenize doğru miktarda deterjanı koymanızı sağlar. Birçok tablet toz deterjanın sıkıştırılmış halidir ama günümüzde yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum ve Finish Hepsi 1 Arada Max tablet gibi tabletler farklı deterjan şekillerini ve farklı işlevleri bir araya getirebiliyor. Size pratik bir çözüm sunan tablet deterjanlar çok yönlü temizlikle mükemmel sonuca ulaşmanızı sağlıyor.

Jel

Jel bulaşık makinesi deterjanları gittikçe yaygınlaşıyor. Bunların çamaşır makinelerinde kullanılan sıvı deterjanlardan farkı daha yoğun bir yapıda ve daha az akışkan olmaları. O yüzden ölçünün ayarlanması ve makineye konması daha rahat olabiliyor. Dökme riskiniz de daha az. Ayrıca çözünme konusunda da sıkıntısı yok, direkt işe koyulabiliyor. Ayrıca saklaması daha kolaydır. Jel deterjanların bir dezavantajı toz bulaşık deterjanlarına göre biraz daha pahalı olabilmeleri.

Performans Ürünleri

Katkı maddeleri bulaşık deterjanınızın yanında veya tek başına kullandığınızda mükemmel sonuç almanızı sağlayan ürünlerdir. Bulaşık makinesi tuzu bulaşık makinenizi kirecin zararlı etkilerinden korur. Finish Tuz içeriğindeki iri taneli tuzlar ile suyu yumuşatarak kireç tortularını önler.  Finish Parlatıcı yeni ve geliştirilmiş formülüyle bulaşıklarınızı hem kurutur hem de parlatır. Ayrıca su lekelerinin oluşmasını engeller. Bulaşık makinesi temizleyicisi adından da anlaşılacağı üzere bulaşıklarınızı değil makinenizi temizlemeye yöneliktir. Temiz bir bulaşık makinesi daha temiz bulaşıklar demektir.

Finish’te bulaşık temizliğinden daha iyi sonuç almanızı sağlayacak daha birçok ürün var. Bulaşık makinenizi Finish ile tanıştırın. Sonuçlara hayran kalacaksınız!