Bulaşık Yıkamayı Kolaylaştıran İpuçları

Modern hayatın bir getirisi olarak artık ev işlerini bizden çok makineler yapıyor diyebiliriz. Ne artık eskisi gibi uzun çamaşır çitileme saatleri var, ne de litrelerce suyun harcandığı bulaşık yıkama eziyeti. Neyse ki artık bulaşık makinesi var.

Bulaşıkları yerleştirmek, boşaltmak, bazen zor lekelerde ön yıkama yapmak rutin olarak yapılan mutfak işlerinden. Peki bulaşık makinesinden yeterince yararlanabiliyor muyuz veya bulaşıkları yıkarken gerçekten etkili yöntemler uyguluyor muyuz? Bulaşıkları tertemiz yapmanın püf noktaları Finish rehberinde.

Temiz bulaşıklara ulaşmanın püf noktaları

Kim istemez ki bulaşıklarının pırıl pırıl olmasını, hem de hiç uğraşmadan! Artık eskisi gibi uzun saatler harcamanıza, cildinizi yıpratmanıza, yorulmanıza gerek yok; çünkü bulaşık makinaları yükümüzü azalttı, bize kolaylık ve konfor sağladı. Gelişen teknolojiyle birlikte bulaşık makinaları da gelişti, bulaşık deterjanı çeşitleri arttı. Yeni teknolojilerden, püf noktalarından uzak kalmayın diye Finish sizin için faydalı bir rehber hazırladı.

Püf noktaları;

-Bulaşıklarınızı elde değil, bulaşık makinesinde yıkamaya özen gösterin.

-Bulaşık makinesini çok doldurmayın. Bulaşıkları üst üste yığarsanız, makine tüm lekelere ulaşamaz ve bulaşıklarınız kirli kalabilir.

-Eğer bulaşıklarınızda kurumuş lekeler varsa bile Finish Quantum ile ön yıkama yapmadan mükemmel temizliğe ulaşabilirsiniz.

-Bulaşıklarınızı pırıl pırıl yapan makinenizin de bakıma ihtiyacı var! Bulaşık makinesi temizliği için makinenizi ayda bir temizlemeye özen gösterin. Bunun için Finish Makine Temizleyici kullanabilirsiniz.

-Bulaşıklarınızı uygun yerlere yerleştirin. Örneğin şarap kadehlerini aşağıya baş aşağı olarak koyun, tabakların iç kısmının ise birbirine bakması gerekiyor. Sos tavası, kase gibi parçaları ise iç kısmı aşağıya bakacak şekilde yerleştirin. Bıçakları, güvenlik açısından sivri kısımları aşağı bakacak şekilde sepete koyun.

Bulaşıkları neden elde değil makinede yıkamalısınız?

Son yıllarda herkesin üstünde ısrarla durduğu bir konu var; bulaşıkları elde yıkamayın, bulaşık makinesinde yıkayın. Evet, gerçekten de bulaşıkları elde yıkamak size yarar sağlamayacağı gibi birtakım maddi ve manevi eksilere sahiptir.

İşte bulaşık makinesi kullanmanız gerektiğinin kanıtı;

-Bulaşıkları elde yıkadığınızda daha fazla su harcarsınız.

-Bulaşıkları elde yıkadığınızda daha çok zaman harcarsınız. Oysaki makinada yıkayarak kalan zamanda kitap okuyabilir, arkadaşınızla görüşebilir, film izleyebilir, hatta diğer ev işlerini yapabilirsiniz.

-Bulaşıkları elde yıkadığınızda elleriniz tahriş olur, cildiniz yıpranır.

- Bulaşıkları makinede yıkayarak daha temiz, lekesiz ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Elde yıkadığınızda aynı mükemmel temizlik hissini yakalayamayabilirsiniz.

 

Hem doğal kaynakları korumak, hem de bütçeyi dengeli tutmak açısından bulaşıkları makinede yıkamak, elde yıkamaya göre daha avantajlı ve daha yararlıdır. Siz de Finish Quantum ile bulaşıklarınızı makinede yıkayın, parlak ve tertemiz bulaşıklara sahip olun!