Bulaşıklar Artık Mutfaktaki Şikayet Konularından Değil

Mutfağın evin kalbi olduğu söylenebilir, bu yüzden mutfakta başkalarının hoşgörünüzüzorlayan rahatsız edici, kötü alışkanlıklarına şahit olmak öfkeyle parlamanıza neden olabilir. Burada mutfakta yapılmasından rahatsız olduğunuz ve hatta kendinizi bile suçlayabildiğiniz başlıca şikayet konularını bulabilirsiniz.      

Kirli Kurulama Bezleri

Elinizi kurulama beziyle kurulamak isterken daha önce başkasının bıraktığı kirli yemek artıklarına veya yapışkanlığa denk geldiğiniz oldu mu? 

Yani ellerinizi yeniden yıkamanız gerekecek çünkü tekrar kirlendiler. Arizona Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada mutfak bezlerinin %89'unun hayvan ve insan sindirim sisteminde bulunan koliform bakterileri taşıdığı tespit edilmiştir. Aslında teknik anlamda kurulama bezleri mikrop barındırma açısından mutfak süngerleri kadar kötüdür.

Mutfakta, banyo da dahil olmak üzere bir evin diğer tüm odalarına göre daha fazla mikrop vardır ve bunlar grip ve nezleye yol açabilir. Bu mikroplar 24 saatten az sürede bir hücreden 8 milyon hücreye çıkabilir; bu yüzden mutfağınızı olabildiğince hijyenik tutmak çok önemlidir.

Mutfak Tezgahındaki Islaklığı Almak için Kullanılan Kurulama Bezi

Kurulama bezi yemek artıklarıyla kaplı değilse, bu sefer de mutfak tezgahlarını kaplayan fazla sıvıyı çekmek için kullanılmış olabilir. Bu da mikropları arttırır. Tezgahın üzerinden eğilmek bile üzerinizdeki giysinin ön tarafında sıvı gelmesine yol açabilir. Bu da ıslanmanıza ve muhtemelen üzerinizde leke kalmasına yol açar! 

Kirli Zemin ve Tezgahlar

Yapış yapış, yağlı zeminler ve kirli tezgahlar yemek pişirme ve hazırlama sürecinin yan ürünleri sonuçları olabilir ancak bunlar her zaman temizlenmez. Ellerini bir anda ketçap birikintisinin içinde bulunan kişiyi düşünün; emin olun her tarafına artıklarınızın bulaşmasını istemezdi! Günün sonunda kimse kirli tezgahları sevmez ancak daha da kötüsü kirli zeminlerdir.

Yemek yenen herhangi bir odada yere yemek düşebilir ancakmutfak zemininde yağ ve içeceklerden kırıntı ve soslara kadar her şey olabilir. Hemen temizlenmezse, kirler muhtemelen arkalarında leke bırakarak tüm evi dolaşacaktır; böceklenme ihtimaline değinmiyoruz bile! 

Tezgahta Çöp Bırakmak

Mutfağınızın boyutuna ve tezgah üstünde bulundurduğunuz şeylere göre, bir kenarda sürekli çöp bulundurmak sadece sağlığa zararlı olmakla kalmayıp, aynı zamanda sinek ve hamam böceği gibi istenmeyen böceklere de yol açabilir. Mutfağınızda çöp kutusu olsa bile, tüm çöplerin buraya gideceği garanti değildir. Haliyle en hijyenik olması gereken yerde istenmeyen böcekler olabilir.

Mikrodalgada Patlayan Yemekler

Yemek ısıtma konusunda mikrodalganın kolaylığı tartışılamaz ancak yine de bu kadar dar bir alan bile bir anda birbirine girebilir. Kapaklardaki kilitlerin her şeyi kolayca içeride tutacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak sıvı moleküllerin hızla ısıtılması işlemi basınç oluşmasına yol açarak müthiş bir mutfak "patlamasına" neden olabilir. Kaçan ısının çıkması için boşluklar bırakmak ve düzenli olarak karıştırmak en iyi yoldur. 

Buğulu Bardaklar ve Islak Tabaklar

Yıkama sonrası bulaşık makinesini açtığınızda, bazen üst rafın şelale gibi alttaki kuru tabaklarınızın üzerine durulama aşamasından kalan suları damlattığını görürsünüz. Tabaklarınızın üzerinde yemek kalıntısı olmasa da, istediğiniz parlaklığı elde etmek imkansız görünüyor olabilir.

Bu gibi sıkıntılar önemsiz gelebilir ancak zamanla günden güne sinirinize dokunabilir. Bu durum özellikle de misafirleriniz geldiğinde, bardaklarınız temiz olmalarına sına rağmen kirli gibi gösterdiğinden sizi utandırabilir. Bu yaygın bir problemdir ancak makinenize Parlatıcı ve bulaşık makinesi tuzu gibi diğer katkı maddelerini eklemek problemlerinizin kolayca çözülmesine yardımcı olabilir. 

Düzenli olarak kullandığınızda Finish Parlatıcı beş güçlü etkisiyle bardaklarınızı koruma ve ilk günkü haline getirme konusunda yardımcı olur:

  • Kalıntıları durular 
  • Kurutma işlemini hızlandırır 
  • Su lekeleriyle savaşır 
  • Erken matlaşmaya karşı korur
  • Her yıkamada mükemmel parlaklık verir

Biriken Kirli Bulaşıklar

Mutfağınızda bulaşık makinesi olsa da, lavaboda veya yanındaki tezgahta sık sık bulaşık birikir. Lavabonuzda ne kadar kirli bulaşık olursa olsun Finish Quantum Süper Güçlü Powerball sevdiğiniz şeyleri yapmanız için size daima zaman kazandırır. Bulaşıkların birikmemesi için tabakları doğrudan bulaşık makinesine koyun ve sadece tamamen dolduğunda yıkamayı başlatın.

Gördüğünüz gibi mutfakta düşünülmesi gereken onlarca şey varken kirli bulaşıkların bunlardan biri olması şart değil. Finish Quantum Süper Güçlü Powerball yağı ve  zorlu yemek kirlerini sökerek güçlü temizlik sunar ve çatal bıçak ve yemek takımlarınızın her seferinde hijyenik temizliğe kavuşmasını sağlar. Peki ya bardaklarınızda ve tabaklarınızda ekstra bir ışıltı istediğinizde ne yapacaksınız? İşte bunun için Finish Parlatıcıyı deneyin.