Muhteşem Bir Kahve Saati Nasıl Düzenlenir?

Kahve genelde hareket halinde içilen, işe giderken veya toplantılar arasında, muhtemelen bardağın kenarında kargacık burgacık yazılmış bir isimle alınan bir şeydir. Kahveyi, olması gereken yere taşımanın vakti: içtikçe tembellik edilecek, tadına varılacak ve keyif alınacak bir şey. Bunu daha da mükemmel hale getirmenin yolu bir sabah veya akşamüstü arkadaşlarınız ve aileniz arasında bir kahve saati düzenleyip kocaman bir bardak kahvenin tadını birlikte çıkarabilirsiniz.

  1. Herkesi davet edin.

Herkesi. En iyi arkadaşlarınızı, ailenizi, komşularınızı, yıllardır görmediğiniz insanları. Eski ilişkilerinizi güçlendirmek ve yeni ilişkiler kurmak için harika bir fırsat bu.

  1. Bir tema bulun.

Çılgına dönmenize gerek yok, çocuğunuza doğum günü partisi düzenlemiyorsunuz. Ama öyle bir partiden ilham alabilirsiniz! İsim şehir, kim kiminle nerede ve bunun gibi oyunlarla arada sırada çocukluğa dönmek epey eğlenceli olabilir. İlle de makul bir yoldan gitmek isterseniz kitap grubuyla da sohbet ve tartışmayı teşvik edebilirsiniz.

  1. Fırını kullanın!

Sıcak bir içeceğin yanında büyük bir dilim kekten daha tatmin edici bir şey pek yoktur. Yeterli vaktiniz olmayabilir veya önceden fırın kullanmamış olabilirsiniz ama kolayca yapılacak bir sürü tarif bulabilirsiniz. Dekorasyona fazla vakit harcamakla uğraşmayın, insanlar bir tepsi kekten şeker hamuruyla yaptığınız bir eser kadar keyif alacaktır.

  1. Kahve

Kopi Luwak dünyadaki en pahalı kahvelerden biridir ve kilosu 3000 Dolar’a kadar çıkabilir! Onu bu kadar özel yapan şey, kahve çekirdeklerini yiyen misk kedilerinin dışkısından toplanmasıdır. Kaliteli kahve bulmak için bu kadar uç noktalara gitmenize gerek yok (aslında gitmemeniz herkesin hayrına) ama insanların deneyebileceği birkaç çeşit edinmek eğlenceli olabilir. Kafein duyarlılığı olan biri çıkarsa diye kafeinsiz kahve almayı unutmayın.

  1. Endişelenmeyin

Bu en önemlisi. Ev sahibi olabilirsiniz ama bu konuklarınız kadar eğlenmeyeceksiniz anlamına gelmiyor. Gevşeyin, arkadaşlığın ve muhabbetin tadını çıkarın, bulaşıklara kafa takmayın. Herkes gittikten sonra her şeyi bulaşık makinesine doldurup bulaşıkları yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum bulaşık makinesi deterjanı ile yıkayın. En heybetli görünen kurumuş kahve lekeleri bile püf diye gidecek.

Herkesi bir araya getirmekteki amacınız ne olursa olsun, arkanıza yaslanın ve yarattığınız muhteşem buluşmanın tadını çıkarın. Acele etmeyin, yiyin, için, gülün. Bırakın, bulaşıklarla Finish ilgilensin.