Pasta Yaparken Kullanılan Tüm Aletler Finish Quantum ile Güvende

Deneyimli bir pastacı değilseniz, zor bir tarifi okuduktan sonra eve gelip gerekli hiçbir aletin olmadığını görmek can sıkıcı olabilir. Her biri özel bir amaca yönelik olan sonsuz sayıda yüksek teknolojili küçük alet ve tabak çanak vardır; peki ya hangilerine yatırım yapmaya değer?

Kendi pasta ve keklerinizi pişirmeye başlamak istiyorsanız bu işte ihtiyaç duyacağınız birkaç temel aletten bahsettik. Böylece tüm yorucu işleri bitirdiğinizde ve cupcake'leriniz kabardığında, her şeyin bulaşık makinesinden parlak ve tertemiz şekilde çıkacağını bilmenin rahatlığıyla dinlenebileceksiniz.

Pastacının Alet Seti

Yağlı kağıt

Tek kullanımlık bir ürün olsa da, yapışma olmaması için her pastacının stokta tutması gereken bir gereçtir. Hazırlamak ve pişirmek için onca zaman harcadıktan sonra tüm emeklerinizin kalay yüzünden boşa gitmesini istemezsiniz.

Soğutma rafı

Bu listedeki her şey temel unsurlar sınıfındadır ancak sadece birkaçıyla yetinecekseniz, soğutma rafı da bunlardan biri olmalı. Yeni pişen yiyeceklerin tezgahla temasını keserek etrafında hava sirkülasyonu sağlayarak ıslaklığı önler.

Ölçme kabı

Karışıma tam olarak ne kadar sıvı ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, bir tarife tam olarak uymanız mümkün değildir. Elinizin altında her zaman bir ölçme kabı bulundurmak faydalıdır çünkü her şeyin miktarını olması gerektiği gibi ayarlamak kritik önem taşır.

Ölçme kaşıkları

Ölçme kabında olduğu gibi, kuru malzemelerde de doğru miktarı katmak önemlidir; aksi halde karışım fazla kuru veya fazla yapışkan olabilir.

Karıştırma kaseleri

Bu herkesin bilebileceği bir şey gibi görünse de, kesinlikle pişirmenin temel bir unsurudur. Isı geçirmez bir karıştırma kasesine yatırım yapma fikri kesinlikle düşünmeye değer; böylece mikro dalga fırında veya çikolata eritirken kaynayan suyun üzerinde kullanılabilir.

Muhtemelen karıştırma kaseniz mutfaktaki en kirli eşyalardan biri olduğundan, işiniz bittiğinde yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum sayesinde onu doğrudan bulaşık makinesine koyabilirsiniz. Sonrasında yapılan temizlik söz konusu olduğunda işinizi kesinlikle çok kolaylaştıracak. 

Hamur bıçağı

Hamur bıçağı pasta ve kek yapımında kullanılan  çok amaçlı bir araçtır. Uzun, ince ve yuvarlak kenarlı olması sayesinde, kaseleri kazımak, kek dolgusunu düzleştirmek ve hatta tereyağı kesmek gibi işlerde son derede kullanışlıdır. 

Makineye yerleştirirken, su püskürtme kollarının dönmesini engellemediğinden emin olun yoksa suyun etkili bir şekilde dolaşaması ve temizleyememesi neticesinde tüm bulaşıkların kirli şekilde çıkma riski vardır.

Şişler

Barbekü yapmak için tahta şişler ideal olsa da, pasta ve kek yapımı söz konusu olduğunda en iyi seçim değildir. Metal şişler kekinizin tamamen pişip pişmediğini ölçmenize yardım eder; şişi kekin ortası dahil birkaç yere batırıp çektiğinizde temiz kalıyorsa, kek fırından çıkmaya hazırdır.

Elek

Pişirmede şiddetle tavsiye edilen bir başka ürün de elektir; hafif ve kabarık olmasını istediğiniz şeylerde kullanılır. Minyatür çay süzgeçleri de dekorasyon ve serpme söz konusu olduğunda harikalar yaratabilir.

Spatula

Özellikle de konu pasta ve kek yapımı  olunca, kimse emeklerinin boşa gittiğini görmek istemez. İdeal olarak silikon veya plastik, esnek bir spatula size geride hiçbir karışım veya eritilmiş çikolata kalmadığından emin olma konusun yardımcı olacaktır. 

Çırpma Teli

Herkes el mikseri alamayabilir ve her ne kadar karışımları çırpmada kaşık da kullanılsa da, çırpma teli karışımlarınızı havalandırarak istediğiniz hafifliğe ve kabarıklığa ulaşmasını sağlar.

Çırpma tellerini yıkamak çok kolay değildir. Bu yüzden kafanızın rahat olması ve bunları doğrudan bulaşık makinesine yerleştirebilmek hayatı sizin için kesinlikle kolaylaştıracaktır. 

Pasta ve kek yapmayı sevmeniz bulaşık yıkamayı da seveceğiniz anlamına gelmez. Neyseki bu listedeki her şey (yağlı kağıt hariç) bulaşık makinesine girebilir; böylece sonrasında saatlerce lavabonun başında dikilmeyeceğinizi bilmenin rahatlığıyla pastalarınızı pişirebilirsiniz.

Zorlu yanmış lekelerde yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum Süper Güçlü Powerball size olabilecek en zor kek karışımlarıyla başa çıkmada yardım eder, kaseleri ve spatulaları temizlemeye çalışarak vaktinizi ziyan etmenizi engeller. Böylece Finish zor işleri yaparken siz oturup dinlenebilirsiniz.