Bulaşık Makinenizin Temizlenmesi Gerektiğini Gösteren Işaretler

Makinenizin filtresinden yemek artıklarının çıkması, yıkama sonrası makinenizden kötü kokular gelmesi ve bir türlü temizlenmeyen bulaşıklar gibi şikayetler size ara sıra bulaşık makinenizin iyi bir temizliğe ihtiyacının olduğunu düşündürebilir.  Bulaşık makinenizden %100 performans alabilmek için, makinenizde Bulaşık Makinesi Temizleyici’yi kullanarak ayda bir kez makinenizi boş olarak çalıştırın.[1] Sizi bazı sorunlarınızdan nasıl kurtarabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

İşaretler

Bulaşık makinenizin normalden biraz daha kirli olabileceğini ve temizlenmesi gerektiğini gösteren birkaç genel işaret bulunmaktadır.

  • Kötü kokular
  • Makinenizin filtresinde biriken yiyecek artıkları
  • Çatal bıçak takımı ve tabakların yemek ve yağ artıklarıyla makineden çıkması
  • Makine içerisindeki paslanma
  • Pervane üzerindeki yemek artıkları

Bunların dışında daha az belirgin işaretler de vardır, çünkü makinenizin gizli fakat hayati kısımlarında sıklıkla yağ ve kireç birikimi oluşabilir. Ancak bu tür sorunlar iyi bir makine temizliği ile giderilebilir.

 

Yiyecek artıklarının birikmesi durumunda ne yapılmalı

Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, çözümünüz oldukça basittir: Finish Bulaşık Makinesi Temizleyici kullanmak. Etiketin üzerindeki talimatları takip ederek, bulaşık makinenizi makine temizleyici ile boş bir şekilde çalıştırın, işte bu kadar! Bu temizlik sayesinde hem yüzeyler hem de görünmeyen, gizli kısımlar temizlenir.

Diğer bazı ipuçları

Bulaşık makinesi temizleyici, makinenizin içerisindeki bütün parçalara ulaşsa da, dışındaki kapak, ön yüzey ve düğmeler gibi bazı parçalara ulaşamaz. Bu bölümlerin de makine içindeki parçalar kadar temiz görünmeleri için onları bir bez ve sıcak sabunlu su yardımı ile temizleyiniz. Bulaşık makinesi temizleyicisi geri kalan kısımlar ile ilgileneceğinden, sadece düğmeleri ve makinenin kapağını temizlemeniz yeterli olacaktır.

Çok geç olana kadar beklemeyin!

Kireç oluşumu ve rutin yıkama ile oluşan yiyecek birikimi gibi sorunların önüne geçeceği için bulaşık makinesi temizleyiciyi düzenli olarak kullanmanız önemlidir.

Makinenizin %100 daha iyi temizlenmesi ve ilk günkü gibi temiz kalması için Finish Bulaşık Makinesi temizleyici kullanın. Böylece %100 Bulaşık Makinesi Performansı elde edebilirsiniz. [1] [1] Bulaşık makinesi kullanma kılavuzlarına göre, bulaşık makinesi performansından tam olarak verim alabilmek için parlatıcı ve tuz kullanılması önerilmektedir. Bulaşık makinesi üzerinde, bu ürünler azaldığında doldurmanızı belirten göstergeler bulunmaktadır.