Bulaşık Makinesi Temizleyicisinin Yararları

Finish Dishwasher Cleaner

Bulaşık makinenizin bir temizlik aracı olduğu apaçık ortada olabilir ama bizzat kendi de kirlenirse ne olur?

Bulaşık makinesini düzenli kullandığınızda biriken yağ ve yemek artıkları gibi pisliklerin, iç kısımda bulaşıklarınızın pırıl pırıl çıkmasını sağlayan önemli parçaların arasına girdiğini görebilirsiniz. Bulaşık makinenizin gereken standartta temizliğe devam etmesi için şu üç şeyi aklınızdan çıkarmayın:

Bulaşık Makinenizi TANIYIN

İlk olarak, muhteşem aygıtınızın içi ve dışıyla ciddi ciddi ilgilenmek, özellikle de onu iyice nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek önemlidir. Her bulaşık makinesi farklıdır ama Finish Bulaşık Makinesi Temizleyicisi gibi bir ürün bütün bulaşık makinelerinde toz, yağ ve kireç birikimlerini temizlemek için kullanılabilir ve kullanımı da çok kolaydır. Temizleyicinin ağzındaki bandı açın ve şişeyi alt rafa baş aşağı emniyetli bir şekilde yerleştirin, ardından normalde yaptığınız gibi yüksek sıcaklıktaki bir devirde çalıştırın (içinde bulaşık ve başka deterjan olmasın). Temizleyici, makinenin erişilmesi zor bölgelerinde biriken yağ ve mineral tabakalarına hücum edip onları parçalar ve maksimum performans garanti eder. İç kısımları temizleyici bir spreyle hızlıca silip işi bitirin. Makineniz yeni gibi çalışmaya hazır.

Bulaşık Makinenizi SEVİN

Bulaşık makineniz temiz değilse bulaşıklarınızı temizlemesini nasıl beklersiniz? İhtiyacı olan bakımı yapmaz ve ihtiyacı olan ilgiyi göstermezseniz, pervaneler ve fıskiyeler gibi büyük parçaların yemek artıkları, yağ ve tozla tıkanması uzun sürmez. Bu durumda sadece verimlik düşmez, sıkışan yiyecek artığının arasından geçmek zorunda kalan su da kirlenir. Bulaşık makinenizin bulaşıklarınızı olması gerektiği gibi temiz ve hijyenik çıkarmasını sağlamak için onu ayda bir kere temizlemeniz önerilir.

 Hayatınızı YAŞAYIN

En önemlisi bu, çünkü bulaşık makinesi almanızın altında yatan temel neden o! Bulaşık makineniz size zaman kazandırmak için var ve ayda bir kere onu temizlemeye ayıracağınız birkaç dakika, daha sonra kazanacağınız onlarca saat olarak geri dönecek. Siz bulaşık makineniz için çalışmayın, o sizin için çalışsın.