Bulaşık Makinesi Tuzu Ne İşe Yarar?

Misafirlerinizi ağırlayacağınız eşsiz sofralar yaratmanın iki sırrı var; hazırladığınız birbirinden lezzetli yemekler ve onları göz alıcı bir görünümde sunmanızı sağlayacak mükemmel temizlikle parlayan servis takımları. Nefis tatlar yaratmak elbette sizin elinizde, mükemmel parlaklık için ise Finish var. Finish Bulaşık Makinesi Tuzu kullanarak bulaşık makinenizin performansını arttırırken, aynı zamanda bulaşıklarınızın tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Bulaşık makinesi tuzu nedir?

İşte ilginç bir bilgi; bulaşık makinesi tuzunun, tıpkı deniz tuzu ve yemeklik tuz gibi sodyum klorürden meydana geldiğini biliyor muydunuz? Diğerlerinden farklı olarak bulaşık tuzunun içerisinde demir ve karbonat gibi bileşenler yoktur ve elbette yemeklerde kullanılamaz!

Bulaşık makinesi tuzu, kirecin başlıca nedeni olan sert suyu yumuşatma özelliğine sahiptir. Peki suyun sert olması ne demektir? Suda bulunan magnezyum ve kalsiyum, suyun sert olmasına neden olan bileşenlerdir. Sertlik derecesi, şehirlere ve bölgelere göre değişiklik gösterse de genel olarak bulaşık makinesine zarar verebilir. Nasıl mı? Sert su, makinenizde kireç oluşumuna neden olur. Kireç de bulaşık makinenizde asla görmek istemeyeceğiniz şeylerin başında gelir!

Kireçten korunmak çok kolay

Kireç tortularından korunmak, iyi temizlenmemiş ya da su lekeli bulaşıklardan kurtulmak, Finish Bulaşık Makinesi Tuzu ile mümkün; hem de kolay bir biçimde. Makine ve modele göre değişiklik gösterebilmektedir; ancak genel olarak tuzu dökeceğiniz filtre yıkama ünitesinin dibinde, kapağın karşısında yer alır. Yerini bulduktan sonra filtreye bulaşık tuzunu dökün ve kapağı kapatın. Filtrede eğer su varsa bulaşık tuzunu yine de koyun; çünkü her ne kadar diğer tuzlara göre daha iri taneli olsa da tuz filtre içerisinde suda eriyecek ve ortaya tuzlu su karışımı çıkacaktır. Makinede tuz azaldığında veya düzenli aralıklarla bu işlemi tekrarlamayı unutmayın. Bu kadar basit bir işlemle makinenizin kireçlenmesini engelleyebilir, mükemmel temizlikte ve Finish parlaklığında bulaşıklar elde edebilirsiniz.

Ve mükemmel parlaklık!

Bulaşık makinesi tuzunun yararlarını öğrendikten sonra uygulamaya geçmeye ve eşsiz parlaklığı yaşamaya ne dersiniz? Finish Bulaşık Makinesi Tuzu’nu makinenizde ilgili filtre alanına döktükten sonra tek yapmanız gereken bulaşıklarınızı makineye yerleştirmek ve makinenizin düğmesine basmak. Şimdiye kadar şikayetçi olduğunuz tam temizlenmemiş ya da su lekeli bulaşıkların artık çok geride kaldığını göreceksiniz. Şebekeden gelen sert su yumuşayacak, bu sayede bulaşıklarınızın makineden mükemmel temizlikte ve ışıl ışıl çıkmasına tanık olacaksınız. Ayrıca bulaşık makinesi sahiplerinin korkulu rüyası kirece karşı da güçlü bir önlem almış olacaksınız. Bu noktada özellikle altını çizmek gerekir ki günümüzde makinelerin çoğunda su sertliğini ayarlama özelliği bulunmaktadır. Siz de yetkili servisten destek alarak ideal su sertliğini ayarlayabilirsiniz.

Konuklarınızı göz alıcı bir sofra etrafında bir araya getirirken bulaşıkları düşünmenize artık gerek yok. Siz misafirlerinizle birlikte gecenin keyfini çıkarırken kirliler, bulaşık makinesinde ışıltısını kaybetmeden tertemiz olacak.