Bulaşık Makinesi Tuzunu Bu Kadar Etkili Yapan Nedir?

Tuz, yemek pişirmenin temel bir parçasıdır; yemeğin tuz içeriği tatları güzelleştirir ve lezzetlilikle mükemmellik arasındaki farkı gösterebilir. Ama tuzun yararı gerçek yemek hazırlama aşamasının ötesine geçti ve bulaşık yıkamaya kadar ulaştı. Bulaşık makinenize Finish Bulaşık Makinesi Tuzu koymak, makinenizin en iyi performans düzeylerinde uzun süre çalışmasını ve bulaşıklarınızın yepyeni çıkmasını sağlar. Bir alete tuz koyma fikri biraz tuhaf gelebilir, o yüzden bunun neden böyle gerekli olduğunu anlamanız için bulaşık makinesi tuzuyla ilgili konuları liste haline getirdik.

  1. Bulaşık makinesi tuzu sodyum klorürdür, yani masa ve deniz tuzlarını meydana getiren kimyasalın aynısıdır. Ne var ki bunlar birbirlerinin yerine kullanılamaz çünkü bulaşık makinesi tuzu, diğer tuzların içerdiği demir ve karbonatlardan hiçbirini içermeyecek şekilde formüle edilir, bu da suyun sertliğini azaltıp bulaşık makinesine zarar vermesini önleyebilir.
  2. Bulaşık makinesi tuzu aslında bulaşık makinesine girmez (Hiç tuzlu bulaşık gördünüz mü?); önce yumuşatıcı birimden akar, ardından atık suyla birlikte atılır.
  3. Bulaşık makinesi tuzu, bulaşık makinesinin yumuşatıcısında bulunan “iyon değiştirici reçineler”ine sodyum sağlayarak çalışır. Sodyum tarafından yeniden yapılandırılan bu reçineler sert suya neden olan magnezyum ve kalsiyum iyonlarını çekip hapsetmeye koyulur.
  4. Bulaşık makinesi tuzunun normal tuzdan daha büyük tanecikleri vardır. Bu, onların yavaş yavaş çözülmesini sağlar. Daha küçük olsalardı yumuşatıcı birimini tıkama riskleri olurdu.
  5. Bulaşık makinesi tuzu özel, topaklanma karşıtı bileşenler içerir. Böylece tuz ıslandığında katı bir kütle haline gelip su yumuşatıcısını tıkamaz. Normal bir tuzda ise bu risk çok fazladır!

Bulaşık makinesi tuzu kullanmak için yumuşatıcı birimi tespit edin, burası genelde bulaşık makinesinin dibinde, tahliye deliğinin yanında olur. Tuz haznesi suyla doluysa tuzu yine de dökebilirsiniz çünkü içindekiyle yer değiştirecektir. Tuz, kullanıldığında zaten tuzlu su solüsyonuna dönüşecek, o yüzden kuru olması gerekmez. Kapağı kapatınca tekrar kullanıma hazır hale gelir. Birçok su yumuşatıcısının su sertliği için ayarlanabilir bir programı bulunur, o yüzden mükemmel temizliği elde etmeniz için bunun doğru şekilde ayarlanması gerekir. Tedarikçinize bölgenizdeki sertlik seviyelerini sorabilirsiniz. Ayda yaklaşık bir kere bulaşık makinesi tuzunuzu değiştirmeyi alışkanlık haline getirin. Bulaşık makinenize Finish Bulaşık Makinesi Tuzu koyun, su sertliğiniz ne kadar olursa olsun bulaşıklarınız temiz ve ışıltılı çıksın.