İhmal Edilen Bulaşık Makinesi Temizliği

Bulaşık makineleri yılda ortalama 8000 kirli bulaşık yıkar. Haliyle makinenizden bir hayli fazla yağlı tortu, yağ ve kireç birikintisi geçer.

Günümüzde evlerde kullanılan temizlik aletlerinin bakımı ve tamiri genelde ihmal edilir. Bu aletlerin sahipleri sadece onlar bozulduğunda veya performansı düştüğünde temizleme yoluna gider. Cihaz temizlemek üzere tasarlandığından o ev aletinin kendi kendini de bir şekilde temizlediğine dair genel bir yanlış algı vardır, ancak gerçeğin bununla uzaktan yakından alakası yoktur.

Bulaşık Makinesi Temizleyicisi Kullanılmamasından Kaynaklanabilecek Sorunlar

Bulaşık makinenize yıkamayla ilgili her türlü ağır işi yaptırmanız çok normal, ancak makineniz size baktığı kadar sizin de makineye bakmanız önemlidir.

Bulaşık makinenizin temizlenme zamanının geldiğini belirten birkaç durum vardır. Bunlar:

  • Kötü Koku 

Bulaşık makinenizi düzenli olarak kullandığınızda, zaman içinde makinenin göremediğiniz kısımlarında yağ ve kir birikebilir. Bu da uzun vadede makinenizde kötü koku oluşmasına yol açabilir.

  • Kireç birikintisi 

Suyu sert olan bir bölgede yaşıyorsanız, makinenizde kireç birikme ihtimali daha yüksektir ve kireç makinenin performansını etkileyebilir. Finish  Özel Tuz suyu yumuşatarak deterjanınızın performansını arttırır ve bulaşıklarınızda iz ve su lekesi kalmasını önlemeye yardımcı olur.

  • Bulaşıkların Kirli Kalması 

Zamanla makinenin gözle görülemeyen kısımlarında yağ ve yemek artıkları birikir; görememeniz orada olmadıkları anlamına gelmez. Bu gizli birikintiler makinenizin içindeki su akışını azaltır ve görünmeyen bölgeleri temizlemenin bir yolunu bulamadığınız takdirde yaptığınız şey aslında kirli bir bulaşık makinesinden bulaşıklarınızı temizlemesini beklemektir. Bu gizli artıklar aynı zamanda bulaşık makinenizin su almamasına yol açabilir.

Peki Ya Çözüm? Finish Makine Temizleyici

Finish  Makine Temizleyici boyutu veya modeli fark etmeksizin tüm bulaşık makinelerine uygundur ve 5 güçlü etkisiyle bulaşıklarınızın daha temiz olmasını ve bulaşık makinenizin ferah kokmasını sağlar.

  • Gizli parçaları temizler
  • Kokuları giderir
  • Yağı temizler
  • Kireci söker
  • Makinenin bakımına yardımcı olur

Makine Temizleyici Kullanımı

Bulaşık makinenizi temizlemek düşündüğünüz kadar zaman almaz. Filtredeki yemek artıklarını aldıktan sonra, yere eğilip ovarak temizlemeniz gerekmez; Finish Makine Temizleyici sayesinde göz alıcı temizlikte bir bulaşık makinesine sahip olmak artık çok kolay;

1. Adım: Şişenin üstündeki yapışkan etiketi çıkarın, kapağını açık bırakın.

2. Adım: Baş aşağı gelecek şekilde bulaşık makinenizin alt tepsisine (genelde tabakları koyduğunuz yer) sağlam şekilde yerleştirin.

3. Adım: Bulaşık makinenizi sıcaklığı minimum 65 derece olan bir programda çalıştırın.

Unutmayın: Finish Makine Temizleyiciyi sadece bulaşık makineniz boşken kullanın ve deterjan eklemeyin.

Makinenizin optimum verimlilikte çalışmasını sağlamak ve bulaşıklarınızın temizliğini engelleme ihtimali olan sorunlarla başa çıkmaya yardımcı olması için Finish Makine Temizleyici kullanmanız tavsiye edilir.