Bulaşık Makinenize Detoks Yapın

Compact Countertop Dishwasher

Bulaşık makinesi hiç şüphesiz mutfağınızdaki en çok çalışan gereçtir. Fakat uzun ve düzenli kullanımlardan ya da kısa ama ağır kullanımlardan sonra, bulaşık makineniz yağ, yiyecek ve kireç kalıntılarıyla tıkandıkça performansı düşmeye başlayabilir. Bulaşık makinenizin gerektiği kadar iyi performans göstermediğini fark ederseniz ona ihtiyaç duyduğu tam hizmeti sunmanın vakti gelmiş demektir. Bu rehberde, bulaşık makinenizin gerektiği gibi performans göstermesini sürdürmek için onu parça parça nasıl temizleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Parçalar

Bulaşık makinenizin kapağını açarsanız kendi kendinize temizleyebileceğiniz birkaç parça görürsünüz. Bulaşık makinesinin altındaki filtre, raflar, hatta fıskiyenin hepsi sökülebilir. Bunları çıkardıktan sonra uzanılması zor olan yerlere, örneğin fıskiyenin içine veya büyük yemek parçalarının olabileceği filtrenin altına nihayet ulaşabilirsiniz. Kapak açıkken bulaşık makinenizin köşelerine göz atıp temizlik gerekip gerekmediğine bakın. Herhangi bir kalıntı görürseniz bir sünger veya diş fırçası ve biraz ılık sabunla bunu temizleyebilirsiniz. Son olarak, insanlar kapak menteşelerini unutabilir, buralar genelde pislikle dolar. Bunları da diş fırçasıyla temizleyin; farklı birkaç saniyede göreceksiniz!

Bulaşık Makinesi Temizleyici

Temizlenmesi gereken sadece gözünüzle gördüğünüz parçalar değil; pompalar, borular ve atık su borularının da, özellikle fazla çalışmışlarsa temizlenmesi gerekir. Kuvvetli bir bulaşık makinesi temizleyicisi kullanmak, tüm bulaşık makinesinin dip köşe temizlenmesini sağlayacak en iyi yöntemdir; bu, kireci ortadan kaldırmayı ve suyun sorunsuz akmasını sağlar.

Bulaşık makinesini derinlemesine temizlemek ve bulaşık makinesinin saklı ve önemli parçalarında birikebilecek bütün yağ, yemek ve kireç kalıntılarını Finish Bulaşık Makinesi Temizleyicisi kullanın. Finish Bulaşık Makinesi Temizleyicisi, her altı ayda bir, tam bir kilo yağın geçebileceği bütün bu parçaların arasından akarak ve bunları temizleyerek işlev görür. Çift katmanlı formül bu yağ ve kirece saldırır ve onlardan kurtulur, ayrıca kötü kokuları ortadan kaldırır.

Ürünü kullanmak için kapağındaki kağıdı sıyırın ve çamaşır makinesine baş aşağı yerleştirin; bulaşık makinenizi mümkün olan en yüksek sıcaklıkta boş olarak çalıştırın. Bir devir bittikten sonra bulaşık makineniz tertemiz olacak, mis gibi kokacak ve performansının doruğunda çalışacak