Bulaşık Makinesi Kullanarak Hem Paradan Hem de Zamandan Tasarruf Edin

Bulaşık makinesi kullanarak hem paradan hem de zamandan nasıl tasarruf edebilirsiniz?

Arkadaşlarınızı veya ailenizi ağırladığınız bir akşam yemeğinde geçen keyifli ve sohbet dolu saatler gibisi yoktur. Fakat misafirleriniz gittikten sonra kirli bulaşık yığınlarıyla baş başa kalmak keyfinizi kaçırabilir.

İster atıştırmalık bir öğle yemeği ister büyük bir pazar kahvaltısı olsun, çıkan bulaşıkları elde yıkamak değerli zamanınızdan çalacaktır - yapılan çalışmalar haftada yaklaşık 8 saatimizi bulaşık yıkayarak geçirdiğimizi göstermektedir. Aile içerisinde kolayca çıkabilecek ‘bulaşık yıkama’ sırası kimde tartışmaları gergin anlar yaratabilir. Günün sonunda fedakar bir aile ferdi tartışmaya son vererek bulaşıkları yıkar. Oysa bulaşık makinesi kullandığınızda hem tartışmaları hem de yağı ve kiri ortadan kaldırırsınız. Bulaşıkları makineye dizmek ve çıkartmak laboratuvar araştırmalarına göre bir döngü için sadece 15 dakika sürer. Buna karşın bir makine dolusu bulaşığı elde yıkamak ve kurulamak 106 dakikanızı alır. Bulaşık yıkamak için harcayacağınız zamanı bulaşık makinesi kullanarak dinlenmek veya daha verimli işler yapmak için kullanabilirsiniz.

Daha az su israfı, daha fazla hijyen

Bulaşık makinesi kullanarak çevreye verdiğiniz zararı azaltabilirsiniz. Bir bulaşık makinesi, yalnızca gerekli miktarda suyu kullanır ve ısıtır, bu miktar da döngü başına ortalama 15 litredir (Tam bir döngünün enerji maliyeti aslında yalnızca 21 kuruştur). Aynı miktardaki tabağı elde yıkamanız lavabonuzdan 126 litre suyun akıp gitmesi anlamına gelmektedir. Bulaşık makinesini kullanmak bulaşıklarınızda daha hijyenik sonuçlar almanızı sağlar – musluktan akan suyun ortalama sıcaklığı 46 °C iken bulaşık makineleri suyu 71°C’ye kadar ısıtabilir, bu nedenle bakteri ve inatçı kirlerin üzerinde daha etkilidir.

Rahatınız için

Bunların tümü düşünüldüğünde bulaşık makineleri evinizin refahını sağlamak konusunda önemli rol oynar. Bulaşık makinesi kullanarak hem enerji hem de zamandan tasarruf edersiniz ve daha fazla hijyen alırsınız. Böylece hem ailenizi hem de çevrenizi korursunuz.

Mutfağınızın vazgeçilmezi bulaşık makineniz size tertemiz bulaşıklardan çok daha fazlasını verir! Kendinize zaman ayırma lüksünü.