Bulaşık Makinesi Üreticileri Ne Öneriyor?

Bulaşık makinesinde daha iyi performans yakalamak ve bulaşıkları %100 temizliğe ulaştırabilmek için tavsiyelerimizi daha önce vermiştik. Ancak bu noktada uzmanlara da kulak vermek gerekiyor. Zira işin uzmanı bulaşık makinesi üreticilerinin de size söyleyeceği sözler, vereceği tavsiyeler var.

 Bulaşık makineleri mutfakta ve hatta evde en çok kullandığımız elektronik cihazlardan biridir. Öyle ki evde mutfak ve sofra döngüsünün sağlıklı ve sorunsuz bir biçimde işlemesini sağlamada büyük payı mevcut. Tabaklar temiz, bardaklar pırıl pırıl ve çatal bıçak kaşıklarınız çekmecede hazır vaziyetteyse, bulaşık makinenizin bunda büyük payı olduğu yadsınamaz bir gerçektir!

 Böylesine önemli bir görevi olan bulaşık makinesine iyi bakmak da sizin göreviniz. Zira bu kadar sık çalışan bir elektronik cihazın da zaman zaman tökezleyebileceğini, sorun çıkarabileceğini unutmayın. Bulaşık makinesi sorunları kimi zaman sizden de kaynaklı olabilir.

İşte bu noktada bulaşık makinesi üreticilerini dinlemekte fayda var. İşte bulaşık makinenizin performansını koruyacak, bulaşıklarınızın daha temiz ve lekesiz olmasını sağlayacak ipuçları;

 -Bulaşık makinesi deterjanı çok önemli. Seçiminizi doğru yaptığınızdan emin olun. Hem bulaşıklarınızı tertemiz yapacak, hem de bulaşık makinenizin performansını koruyacak bir bulaşık deterjanı seçin. Bunun için Finish kataloğunu inceleyebilirsiniz. Örneğin mükemmel temizlik sunan Finish Quantum’a ne dersiniz?

-Tablet deterjanlar kullanabilirsiniz. Daha kolay ve %100 temizlik için tavsiyeler arasında; çünkü tablet deterjanlarda parlatıcı, tuz ve deterjan bir arada bulunuyor. Ayrıca saklaması da kolay. Hala denemediyseniz yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum ya da Finish Hepsi Bir Arada Max ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

-Bulaşık makinenizi ayda bir Finish Makine Temizleyici ile temizleyin.

-Suyunuzun sertliğini kontrol edin. Sert su, makinanıza ve bulaşıklarınıza zarar verebilir.

-Bulaşık makinenizi doğru yerleştirin. Fazla yükleme yapmanız durumunda bulaşıklarınız yeterince temiz olmayacağı gibi bulaşık makineniz de zorlanabilir.

 -Belirli aralıklarla bulaşık makinenizin su vanası, pervaneleri gibi belirli parçalarını kontrol edip bir sorun olmadığından emin olun. Herhangi bir sorunda erken müdahale etmenizi sağlayacaktır. 

-Bulaşık makinenizin kullanım talimatını dikkatle okuyun.