Bulaşıkları Bulaşık Makinesine Yerleştirme İpuçları

Washingbabybottles5b35d

Herkes bulaşıkları bulaşık makinesine farklı şekillerde yerleştirir; kimi düzgün sıralar halinde dizebilir, kimi ise önden başlayarak doldurmayı tercih eder. Ne var ki biz Finish’te bulaşık makinesi doldurmanın doğru bir yolu olduğunu düşünüyoruz. Fikirlerimiz en iyi bulaşık makinesi deterjanı ile (yani Finish ile) birleşince bulaşıklarınız ışıl ışıl olacak ve makineden çok daha kolay çıkacak.

Tabaklar Aşağıda, Bardaklar Yukarıda

Basit görünebilir ama hızlı bir dolum için doğru nesneleri doğru yerlere koyduğunuzdan emin olmalısınız.

  • Kural olarak, bardaklar üst rafa ağız aşağı yerleştirilmeli.
    • Su bardakları, şarap kadehleri ve küçük bira bardakları kolayca sığacaktır ama Arjantin bira bardakları gibi daha uzun bardaklarda biraz sorun yaşayabilirsiniz. Bunlar alt rafa yerleştirilebilir.
    • Şarap kadehleriniz sağlam durmuyorsa bulaşık makinenizin onları sabitleyecek bir tür tutacağı olabilir.
    • Tabaklar rafa dik olarak yerleşecektir (arkadan öne doğru yerleştirin, böyle dizmek daha kolay olur). Büyük tabaklar daha yana ya da arkaya yerleştirilmelidir çünkü bu, suyun daha iyi akmasına izin verir.
    • Büyük pişirme gereçleri, örneğin kepçe, servis kaşığı ve spatulalar da üst rafa yatık vaziyette yerleştirilmelidir çünkü bu, onları kaldırmayı kolaylaştırır ve böyle daha iyi yıkanırlar.

Ön yıkama yapmayın

Bulaşıkları yerleştirmenin en hızlı yollarından biri istenmeyen yiyecekleri çöp tenekesine dökmektir. Bu, filtrenizi pirinç veya yulaf lapası gibi büyük parça yiyeceklerden korur, aynı zamanda su ve enerji tasarrufu yapmanızı da sağlar!

Kaselerinize dikkat edin

Yukarı doğru dizilen kaseler tam bir temizliği önleyecektir çünkü tabaklara ve başka çanaklara suyun gelişini engelleyebilir. Kaseleri teker teker ters şekilde yerleştirin ve rastgele küçük tabakların yanına değil, birbirlerinin yanına yerleştirin.

Altın Kural

Bir tabağın kirli yüzüne püskürtücünün erişeceği bir yol yoksa tabak muhtemelen temizlenmez. Bir numaralı önerimiz: Bulaşıkları hızlı hızlı doldururken çok fazla tabak ve mutfak eşyası koymayın. Fazla dolum ikinci bir yıkama anlamına gelebilir. Bu, gerçekten büyük bir yavaşlama olur.