Daha Parlak Bulaşıklar İçin Ne Yapılmalı?

Bulaşık makinesinin bir kadın mucidin icadı olduğunu biliyor muydunuz? Josephine Cochrane, porselenlerini yıkarken kıran hizmetçisine kızmış ve bulaşık makinesini icat etmiştir. 1886’da patentini aldığı icadı, önce kafe ve restoranlarda, ardından evlerde yayılmaya başlamıştır.

Bulaşık makinesini icat eden Cochrane’in ardından günümüz kadınları da parlak bulaşıklara sahip olmanın yöntemlerini keşfetmektedir. Bulaşık makinesinden pırıl pırıl çıkan bulaşıklara sahip olmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bulaşık yıkama deterjanınızı özenle seçiyor, makinenin durulama özelliğinin düzgün çalıştığını kontrol ediyorsunuz; ancak istediğiniz sonuca halen ulaşamadınız. O zaman Finish’in tavsiyelerine kulak verin.

Sert su

Mineral yoğunluğu yüksek olan suya sert su denir. Sert su, bulaşıklar üzerinde kireç tortuları bırakacağından, bulaşıklarınızda aşınma ve matlaşma meydana gelebilir. Bunun için Finish Tuz kullanabilirsiniz. Finish Tuz geliştirilen özel formülü ile bulaşık makinenizi sert suyun ve kirecin zararlı etkilerinden korur.

Bulaşık makinesi yerleştirme

Bulaşıkları bulaşık makinesine yerleştirmek adeta bir sanattır. Bu hem ev ekonominizi, hem de bulaşıklarınızın temizlenme oranını etkiler. Örneğin çok dağınık ve geniş yerleştiriyorsanız, daha az sayıda bulaşık yıkarsınız ve dışarıda kalan bulaşıkları yıkamak için makinenizi fazladan tekrar çalıştırmanız gerekebilir. Eğer bulaşıkları çok sıkışık yerleştirirseniz de bu sefer bulaşıklar iyi temizlenmez, ayrıca parlamaz.

Durulama

Bulaşıkları, makinenizde durulama olan programda yıkadığınızdan emin olun. Yıkama bittiğinde makinenizin kapağını açın ve buhar çıkışına izin verin. Böylece bulaşıklarınızın üzerinde su lekeleri kalmaz ve bulaşıklarınız daha parlak olur. Bir hatırlatma; bulaşık makinenizi doldurup çalışmaya hazır hale getirdikten sonra pervaneleri mutlaka kontrol edin. Pervanelerin rahatça dönmesi, içeride hiçbir şeye çarpmaması çok önemlidir.

Bulaşık yıkama deterjanı

Deterjan seçimi, mükemmel temizlik ve parlaklığın olmazsa olmazlarındandır. Bulaşık makinenizin kapağını açtığınızda mat ve su lekeli bulaşıklarla karşılaşmak istemiyorsanız size Finish ürünlerini öneriyoruz. Tablet, klasik deterjan ya da jel seçeneklerinden dilediğiniz birini kullanabilirsiniz. Yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum Tablet bardaklarınızın ömrünü uzatır, sofrada ışıl ışıl parlamalarını sağlar.. Finish Hepsi 1 Arada Max Tablet, her yıkamada güçlü temizlik sunar. Finish Hepsi Bir Arada Jel ise hızlı çözünen formülüyle %100 tertemiz ve parlak bulaşıklar için harika çözümdür.