Ev Temizliğinde Bulaşığın Yeri

Yaşadığınız yerin düzenli ve temiz olup olmaması, ruh halinizi de ister istemez etkiler. Her şeyin yerli yerinde olduğu, tozdan eser olmayan mobilyaların kendi renginde ışıldadığı, yerlerin ve camların pırıl pırıl olduğu bir ev, sizin de içinizi açmaz mıydı?

Elbette herkes evi tertemiz olsun ister; ancak yoğun geçen günler, kalabalık aileler, evdeki hayvan dostlarımız gibi nedenlerle her zaman aynı mükemmelliği yakalayamayabilirsiniz. Yorgun geldiğiniz bir akşam tembellik hakkınızı kullanarak bulaşıkları lavaboda, tozları da mobilyalarda kendi hallerine bırakmak isteyebilirsiniz. Ancak zaman, temizlik zamanı; çünkü evlere bahar geldi!

Bilinçli temizlik yapın

Temizlik yapmanın da kendi içinde bir sistematiği olmalıdır. Eğer en baştan planlamanızı yaparsanız, temizliği çok daha organize bir şekilde, kısa sürede halledebilirsiniz. Temizliği pratikleştirmek ve hızlandırmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

-Öncelikle plan yapın. Evin tüm bölümlerini mi yoksa bir kısmını mı temizleyeceksiniz, neler yapacaksınız iyi düşünün.

-Dağınıklıkları toplayarak işe başlayın.

-Evi süpürün, toz alın, camları silin. Unutmayın, pırıl pırıl camlar, bir evin temizliğini hem içeriden, hem dışarıdan en güzel gösteren şeylerden biridir.

-Mutfak lavabosundaki kirlileri bulaşık makinesine koyun. Kirlileri ve çöpleri ayıklayarak ferah bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz.

-Banyoda lavabo, klozet, fayanslar ve yeri hızlıca temizleyin. Emin olun sandığınız kadar çok zaman almayacak.

-Mutfak dolaplarını boşaltmayacaksanız dolapların dışını, ocağı, beyaz eşya kapaklarını ve lavaboyu temizleyin.

-Yatak odasında yatak takımlarını değiştirin, kirlileri mutlaka kirli sepetine; hatta mümkünse çamaşır makinesine atın.

-Son olarak camları açın ve evi iyice havalandırın.

Bulaşıklar yıkanmadan temizlik bitmez

Temizlik aşamaları arasında en önemli maddelerden biri de bulaşıklardır. Ev temizliği nasıl yapılır sorusunun cevapları arasında mutlaka bulaşıklar da yer alır. Düşünsenize, mutfak lavabosunda biriken dağ gibi bulaşık ne kadar kötü bir görüntü oluşturur! Elbette kimse böyle bir manzarayla karşı karşıya kalmak istemez. Ayrıca mutfakta rahat hareket edebilmek ve yemek yapabilmek için bulaşıkların da temiz olması gerektiği bir gerçek. Bu nedenle siz siz olun, mutfaktaki kirlileri yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum Tablet’e emanet edin! Böylece ev temizliğini daha kısa sürede bitirmenin ve mutfakta yemek yapmanın keyfine varırsınız.

Temizlik bittiğine göre, kendinizi nefis bir kahveyle ödüllendirebilirsiniz.