Kirli Bulaşıklarınız Nereden Geliyor?

Mütevazı bir tabak binlerce yıl olmasa da size öğün sunuyor ve muhtemelen günde üç kere karşınıza çıkıyor! Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinden gün doğmadan önceki ve gün battıktan sonraki atıştırmalıklara kadar, tabak dünyadaki en ünlü nesnelerden biri, aynı zamanda da temizleyecek hep bir şey olduğunun sürekli hatırlatıcısı.

Temiz Bir Tabak

Bir tabağı tabak yapan bütün boyutlar, şekiller ve malzemeler arasında tabaklar en çok seramikten, mesela porselenden, Çin porseleni ve çömlekten yapılır; bazen plastik, metal veya camdan da yapılabilir. Masanıza koyabileceğiniz tabaklar, çay tabağından ekmek ve tereyağı tabağına, sıcak yemekler için çukur tabaklara kadar farklı boyutlarda olabilir. Dekoratif tabaklar da var elbette.

Bir Tabağın Hayatında Bir Gün

Beslenme şekilleri ülkeler, şehirler ve insanlar arasında çok büyük çeşitlilik göstermesine rağmen genel olarak günde üç öğün alışkanlığı vardır, buna bazen beslenmeye bağlı olarak bir de atıştırma eklenir. Üç öğünden tost kırıntılarından bala, erik suyundan patatese kadar epey bulaşık çıkabilir. Bir günde kişi başına dört tabak bir sürü bulaşık demektir. Neyseki Finish bulaşık makinesi tabletleri kirli bulaşıklarla uğraşma sorununuzu üstleniyor. Siz yeter ki bulaşıkları yıkama işini bulaşık makinenize bırakın.

Evde Mutlu

Tabaklar karanlık bir dolapta düzenli bir şekilde dururken sorun çıkmaz. Ama yemeklerde, etkinliklerde veya yatağa gitmeden birkaç lokma için çıkarıldıklarında etrafta birkaç tabak görebilirsiniz. Bulaşıklar birçok durumda birikebilir: kahvaltılı ofis toplantıları, ortak bir yemek tabağı veya sevdiğiniz atıştırmalıklarla dolu kaseler olan partilerde. En azından, tabağın içinde duran şey sadece yiyecek!

Tabaklarınızı Temiz Tutmak

Tabaklarınızın tek ihtiyacı Finish bulaşık makinesi deterjanıyla yıkanmaları. En iyi bulaşık makinesi deterjanımız yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum ile tabaklarınız tertemiz olacak. Bulaşıklarınızı bulaşık makinesine yerleştirirken arkadan büyük parçalarla başlayın, daha küçük parçaları önlere yerleştirin. Bu, tabakları çıkarıp yerleştirmenizi kolaylaştırmanın yanı sıra bulaşık makinenizi daha da temiz tutmanıza yardımcı olacaktır.