Sert Su ve Yumuşak Suyun Farkları

Ne zaman istesek su bulabileceğimiz bir yerde yaşadığımız için çok şanslıyız. Ama musluğunuzdan akan suların farkını hiç düşündünüz mü? İki bardak suyun hiçbiri tam olarak aynı değildir ama bir musluktan gelenle başka musluktan gelen arasındaki temek fark suyun sertliği olacaktır. Bu fark, en belirgin biçimde ev aletleri, özellikle de üzerindeki etkisinde görülebilir.

Bunu daha iyi anlatmak için aşağıdaki bilgileri toplayıp sert su ve yumuşak suyun tam olarak ne olduğunu, bulaşık yıkamada ne anlama geldiğini ve olumsuz etkilerini önlemek için neler yapabileceğinizi açıkladık.

Sert Gerçekler

Bütün sular akarken yağmur gibi doğal olarak yumuşaktır, yani tek iyon (elektrik yüklü atom) sodyumdur. Bu su topraktan ve su yollarından geçerek sonunda musluklarımıza geldiğinde “sertleşir”. Kalker, kireç, magnezyum ve kalsiyum gibi mineralleri bu şekilde toplar. Bu mineraller birçok yönden tercih edilebilirdir çünkü bu minerallerin birçoğu sağlığımız için gereklidir, sert suyun içimini kolaylaştırırlar ve tadını da güzelleştirirler.

Zor Zamanlar

Sert su bulaşık makinesinden geçerken sudaki mineraller ısıtma elemanlarının üzerinde, en dikkat çekici şekilde kireç olarak birikir. Bu, bulaşık makinesinin tabakları temizlemesini çok daha zorlaştırmakla kalmaz, aslında bulaşıkların daha kötü görünmesine de neden olabilir çünkü o mineraller tabaklarda ve bardaklarda çözülüp tekrar çökelir, böylece göze hoş görünmeyen buğulu lekeler oluşturur.

Darbeyi Yumuşatmak

Finish, musluklarınızdan sert su aksa bile tabaklarınızın, bardaklarınızın ve çatal bıçak takımlarınızın ışıl ışıl çıkmasını garanti edecek bir dizi ürün geliştirdi.

Öncelikle, bulaşık makinenize Finish Bulaşık Makinesi Tuzu koyun. Bu, suyu yumuşatır ve bulaşık makinenizi engelleyen kirler içermez.

  • Finish Parlatıcı kullanmalısınız. Bu ürün kuruma zamanını hızlandırır ve su buharlaştığında arkada hiçbir şey kalmamasını sağlar.
  • Bu madde önemli; düzenli olarak Finish Bulaşık Makinesi Temizleyicisi kullanma alışkanlığı edinin. Mineraller makinenizin hayati parçalarına biriktiğinde temizleyici, bunların tabaklarınıza yeniden yerleşme fırsatı bulmadan atılmalarını sağlar.

Suyunuzun sertliği ne olursa olsun her seferinde mükemmel derecede temiz bulaşıklar elde etmemeniz için hiçbir neden yok.