YARININ SUYUNU FİNİSH İLE KORU

YARININ SUYUNU FİNİSH İLE KORU

Dünyanın birçok yerinde milyonlarca insan su kıtlığı ve kirli su problemi ile karşı karşıya. İnsanların temiz kullanma suyuna ulaşamaması ve uygun koşullara sahip sanitasyondan (hijyenik ve sağlıklı durumların yaratılması ve devam ettirilmesinden) mahrum kalmasının insan sağlığı üzerindeki etkileri ise oldukça büyük. Artan nüfus ile doğru orantılı şekilde artarak ortaya çıkan enerji ihtiyacı ve talebi, hammadde tedarik süreçleri ile orman kaybı ve su kıtlığı, aşırı atık üretimi ile birlikte hijyen, dünyanın önde gelen sorunlarından biri.

Sağlık, hijyen ve ev temizlik ürünleriyle dünya lideri olan Reckitt Benckiser ise gezegenimizin mevcut durumuna karşı duyduğu sorumlulukla faaliyet gösterdiği her alanı daha iyiye taşıyacak şekilde hareket ediyor. 2012 yılı itibariyle başlattığı sürdürülebilirlik politikası ile RB herkesi daha iyi bir çevre, daha iyi bir toplum ve daha iyi bir geleceğe teşvik ediyor. İş ortakları ile birlikte dünya üzerindeki insanların yaşamlarını geliştirmeyi ve küresel bir fark yaratmayı başarıyor. Öyle ki sürdürülebilirlik politikasını başlattığı 2012 yılından beri üretim birimi başına su kullanımını yüzde 36,5 azaltmış durumda.

RB çatısı altında Türkiye’nin en sevilen bulaşık makinası deterjanı markası olan Finish de su kaynaklarının sürdürülebilirliği ve en iyi şekilde yönetiminin bu yüzyılın en önemli konularından biri olduğunun farkında. Bu doğrultuda Finish, ürünlerini dünya kaynaklarının azaldığı bilinci ile geliştirip yeniliyor.

Daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz

Hiç olmadığı kadar hızlı değişen dünyada sürdürülebilirlik adına herkesin yapması gereken bir şeyler olduğunun farkında olan Finish, su kaynaklarına etkisini azaltmayı ve bunu yaparken de insan sağlığını ve hijyen koşullarını geliştirmeyi amaçlıyor. Finish, iş süreçlerinin neden olduğu etkinin dünya su rezervleri üzerindeki etkisini biliyor ve daha iyi bir gelecek için üretim programlarını ve ürün tasarım yöntemlerini sürekli olarak değiştiriyor.

Bulaşık makinesi temizleme ürünlerindeki su kullanımının yüzde 86’sı tüketici kullanımı kaynaklı olmasına rağmen Finish, üretimindeki su kullanımını 2012’den bu yana yüzde 16 azaltmış durumda. Dahası bilinçli olarak fosfatı formülünden çıkardı, kimyasalları azaltılmış yepyeni bir seri çıkarttı ve 2020 ile birlikte de geri dönüşümlü ambalaja geçerek daha iyi bir gelecek için gerekli adımları atmaya devam edecek.

Farkı sen yaratacaksın

Finish sadece kendi üretim süreçlerinde fark yaratmıyor. Daha iyi bir çevre, daha iyi bir toplum ve daha iyi bir gelecek için her bir bireyin üzerine düşeni yapması gerektiğine dikkat çeken geniş kapsamlı kampanyalarıyla da herkesi bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Finish’in National Geographic ile olan iş birliğiyle hazırlanan “25 Litre” belgeseli de bu hedefle ortaya çıkan işlerden biri. Belgesel Türkiye’deki su tüketim alışkanlıklarına yakından bakarken gelecekte tüm dünyayı etkisi altına alacağı öngörülen su kıtlığına dikkat çekiyor ve bu küresel sorunun Türkiye’deki boyutunu gözler önüne seriyor. 2040 yılını resmeden bir senaryo ile yaşanılacak zorluklar hakkında izleyiciye bilgi veren belgesel, konuyla ilgili kişisel tüketim ve tasarrufun geleceğimiz için önemine vurgu yapıyor.

Sudan geçirmeyeceğine söz ver

Kişisel tüketim ve tasarruf hem dünyanın hem de Türkiye’nin geleceği için büyük önem sahip. Günlük su kullanımında hiçbir fark yaratmayacağını düşündüğün ufacık bir değişikle bile gelecek için büyük farklar yaratabilirsin. Bu değişimin bir parçası olmaya ise Finish Quantum’u kullanarak başlayabilirsin.

Unutma ki bulaşıkları elde yıkamak ya da sudan geçirmek yerine makinede yıkayarak yılda 204 milyon ton litre su tasarrufu yapabilirsin. Bir başka deyişle, elinde yıkadığın her bir bulaşık için 57 litre su harcıyorsun. Oysa bulaşıklarını sudan geçirmeden Finish Quantum ile makinaya atarsan hem kişisel su tüketiminde büyük bir israftan kaçınmış hem de daha iyi bir gelecek için kendi üzerine düşeni yapmış olursun.

Finish Quantum’un yeni ve güçlendirilmiş formülü ile mükemmel temizlik ve parlaklığa ulaşabilmen için ekstra bir sudan geçirme işlemine ihtiyaç duymazsın. Tek yıkamada karşısına çıkan tüm kirleri, yağları ve zorlu lekeleri çıkaran Finish Quantum, bunu yaparken camları korur ve mükemmel bir parlaklık sağlar. Daha da önemlisi susuzluktan uzak bir gelecek için üzerine düşeni yapmanda sana yardımcı olur.