Yükleme Sınırları: Bulaşık Makinenizde Ne Var?

How to choose the best dishwasher for you

Bulaşık makinesi 19. yüzyılda icat edildiğinden beri, dünya çapında insanların zamandan ve çabadan tasarruf etmesini sağlıyor. Buna rağmen, birçok insan hala makinelerine güvenmiyor ve genelde bulaşık makinesini doldurduktan sonra diğer parçaları elde yıkamaya devam ediyor. İnsanlar bulaşık makinesinin yapabileceklerinin bir sınırı olduğunu düşündükleri için hassas parçaları suya bastırma, ön yıkama ve elde yıkama süreçlerine sayısız saatler harcıyorlar!

Size zaman kazandırmak için bu beş maddeyi bir araya getirdik, bunlar bir dahaki sefere bulaşık makinenizi yükledikten sonra lastik eldivenlere uzanırken aklınızda bulunsun:

Bulaşık Makinesi Tavaları Tamamen Temizler!

Bazı insanlar, tencere ve tavaların boyut ve şekillerinden dolayı bulaşık makinesinde tam anlamıyla temizlenemeyeceğine dair yanlış bir izlenime kapılıyorlar. Bunların daha yoğun bir döngüde yıkanması gerekebilir ama en iyi deterjan yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum kullanınca hiçbir sıkıntı yaşanmaz.

Bulaşık Makinesi Fırınlanmış Yemekleri Çıkarabilir!

Bulaşık makinelerinin fırınlanmış yemeklerle mücadele ettiğine dair yaygın bir yanlış anlama var ve genelde insanlar böyle bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce en azından suda bekletme ihtiyacı hissediyorlar. Finish, lazanya ve güveç gibi fırınlanmış lekelerde bile suya bastırma ve ön yıkama ihtiyacını ortadan kaldıran kuvvetli leke çıkarıcı enzimler içerir ve genelde suya bastırmanın rolünü yerine getirir.

Bulaşık Makinesi Hassas Kristallerle İlgilenebilir!

Bardaklarınızı ve diğer cam eşyalarınızı korumak için bulaşık makinenizi doldururken her zaman dikkatli olmalısınız. Cam eşyalarınızın birbirine çarpmaması için yeterli aralıklarla yerleştirilmesi gerekir. Bu önlemi aldığınız sürece kristalleriniz bulaşık makinesinde kristallere özel bir devirde rahatlıkla yıkanabilir.

Bulaşık Makinesinin Saplı Bardaklar İçin Yeterli Yeri Vardır!

Bu kolay çünkü birçok bulaşık makinesinde üst rafın alçaltılıp daha uzun ve saplı bardaklara yer açılabildiğini herkes bilmez. Bu şekilde bütün bardaklar üst rafa yerleştirilebilir, üst rafta onları rahat rahat yerleştirmenize yetecek ve derinlemesine temizlenmelerini sağlayacak kadar boşluk vardır.

Bulaşık Makinesi Bardaklarınıza Göz Kulak Olabilir!

Buğulu bardaklar eskiden birçok kişiyi bulaşık makinesi kullanmaktan alıkoyan bir şeydi. Buğulu olma durumu, camı meydana getiren ufak moleküller yüksek sıcaklıklarda ve başka deterjanlarla yer değiştirdiğinde meydana gelir, bunun sonucunda ışık olması gerektiği gibi camdan geçip gidemez. Buğulanma birçok bardağın kullanımı sırasında meydana gelebilir ama en iyi deterjanı kullanmak onları bu durumdan uzak tutabilir. Finish yeni ve güçlendirilmiş serisinde yepyeni, patentli bir formül geliştirdi; bu formül yıkama sırasında etkinleşir ve bardaklarınızı buğulanmaya ve matlaşmaya karşı koruyarak olmaları gerektiği gibi ışıl ışıl kalmalarını sağlar.

İşte bu kadar. Hatırlamanız gereken en önemli şey, sizin bulaşık makinesi için değil bulaşık makinenizin sizin için çalışmasını sağlamak. Tek yapmanız gereken bulaşık makinenizi doldurup boşaltmak ve zamanınızı hayattaki gerçekten önemli olan şeylere harcamak.